انجام پروژه کامفار – طرح توجیهی

انجام پروژه کامفار – طرح توجیهی توسط مجریان و فریلنسرهای یک دو سه پروژه

 • بررسی امکان‌سنجی و طرح‌های توجیه فنی و اقتصادی واحدهای صنعتی با کامفار

 • امکان سنجی سرمایه گذاری

 • انجام انواع پروژه های مختلف صنعتی

 • توجیه یا تجزیه تحلیل مالی با کامفار

34+

پروژه آموزشی کامفار
برای مشاهده نمونه پروژه های انجام شده انتهای همین صفحه را ببینید.

تضیمن کیفیت پروژه کامفار
مبلغ پرداختی شما پس از 48 ساعت برای مجری واریز خواهد شد و درصورت وجود ایراد و اطلاع دراین بازه زمانی بصورت رایگان تصحیح خواهد شد.

ساخت فایل راهنما و آموزش
درصورت سفارش شما، در انجام پروژه کامفار، فایل داکیومنت و راهنما بصورت ورد، صوتی و یا ویدیویی ساخته خواهد شد.

16/7

پشتیبانی 7 روز هفته و روزانه 16 ساعت توسط سامانه آنلاین و خطوط تلفنی

کامفار (انگلیسی: Comfar Expert‎) نام نرم‌افزاری است که برای مطالعات اقتصاد مهندسی مانند امکان‌سنجی و طرح‌های توجیه فنی و اقتصادی، شبیه‌سازی و تحلیل فرآیندهای مالی بکار می‌رود. این نرم‌افزار توسط سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد (یونیدو)تدوین شده‌است. این نرم‌افزار قابلیت تطبیق با زبان فارسی را نیز دارد. [۱]

می دانیم که هر پروژه ای قبل از اجرا باید حتما توجیه فنی و اقتصادی – مالی داشته باشه. مثلا اگه قراره تو یه شهر یا حومه شهر کارخونه تولید محصولات غذایی احداث بشه، قبلش باید حتما مطالعات بازاریابیش انجام شده باشه و دلایل و توجیهات فنی و مالی لازم رو داشته باشه. کل این مبحث میشه “طراحی ایجاد صنایع” که در واقع از یه ایده شروع میشه. کسایی که رشته تحصیلیشون مهندسی صنایع هست با اون سر و کار دارن. تا اونجایی که یادمه به طور کلی تو این مبحث مراحل زیر رو داریم:

 • مطالعات بازاریابی
 • توجیه فنی
 • توجیه یا تجزیه تحلیل مالی

که البته یه مرحله دیگه هم به اسم تجزیه و تحلیل اقتصادی هم داریم که شرح مفصل تره توجیه مالی هست ومربوط به سازمانهای دولتی و اگه شما مثلا بخواین خودتون روی یه طرح تولیدی سرمایه گذاری کنین کاربردی براتون نداره. اما چیزی که می خوام بگم در مورد توجیه یا تجزیه تحلیل مالی پروژه است. در واقع این مرحله ای هست که بعد از مطالعات بازاریابی و توجیه فنی پروژه انجام میشه. یعنی مثلا فرض کنید یه پروژه احداث کارخونه تولید محصولات غذایی رو که بالا گفتم داریم. مطالعات بازاریابیش انجام شده و معلوم شده که واقعا نیاز هست به یه همچین جایی. بعد توجیه فنی لازم هم در مورد اون انجام شده. تو این مرحله هم باید محصول رو و جزییاتش رو مشخص کنید و هم اینکه مشخص کنید مثلا با چه امکانات و ماشین آلات و دستگاههایی قراره این کارخونه محصولاتش رو تولید کنه. مرحله بعدی توجیه مالی پروژه است و این جایی هست که باید در مورد انجام یا عدم انجام سرمایه گذاری در مورد پروژه تصمیم گیری کنید. تو این مرحله هست که باید مشخص کنید اگه قراره سرمایه گذاری انجام بشه مثلا از طریق گرفتن وام از بانک، نرخ بازده داخلی طرح و نرخ بازگشت سرمایه چقدرهست و اینکه ارزش فعلی خالص پروژه مثبت هست یا نه. ممکنه دو تا طرح رو در نظر داشته باشین که در اینصورت مواردی رو گفتم در مورد هر دو با هم باید مقایسه کنید. این مربوط به مبحث اقتصاد مهندسی میشه که رشته های مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی با اون سر و کار دارن. نرم افزاری برای اینکار هست که اسمش کامفار یا COMFAR و مخفف این عبارته:

Computer Model for Feasibility Analysis and Reporting

که میشه “مدل کامپیوتری برای تجزیه و تحلیل و گزارشگیری امکانسنجی”. این نرم افزار محصول Unido یا سازمان گسترش صنایع ملل متحد و محصول سال 1995 هست.

سفارش پروژه کامفار

 1. برای سفارش پروژه کامفار – طرح توجیهی  بر روی دکمه سفارش پروژه که در انتهای همین صفحه قرار دارد، کلیک کنید. کلیه پروژه  ها در سیستم سفارش 1.2.3 ثبت می گردند. این سیستم به منظور پیگیری راحت تر و دقیق تر سفارش ها طراحی شده است.
 2.  کارشناسان ۱.۲.۳ پروژه پس از بررسی دقیق محتوای پروژه، زمان و هزینه آن را تعیین می کنند که توسط ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.
 3.  پس از توافق بر موعد تحویل و هزینه انجام پروژه و پرداخت نیمی از هزینه انجام پروژه بعنوان پیش پرداخت، بلافاصله کار روی پروژه آغاز خواهد شد.

تعرفه انجام پروژه مهندسی برق

 • از آنجایی که انجام پروژه مهندسی برق توسط نرم افزارهای مختلفی صورت می پذیرد، و جزئیات پروژه ها و مدت زمان آنها با یکدیگر متفاوت است، امکان اعلام یک تعرفه واحد برای آنها وجود نداشته و بهترین روش برآورد هزینه توسط کارشناسان میباشد.
 • در یک دو سه پروژه، پروژه ارسالی شما توسط متخصصین مهندسی برق بررسی شده و قیمتها بصورت رقابتی تعیین می گردد. این روش بهترین موجب می شود تا بهترین قیمت تضمین شود.تعرفه انجام پروژه برق

زمان انجام پروژه برق

 • حتی الامکان سعی می شود که زمان انجام پروژه با زمان پیشنهادی شما تنظیم گردد، اما در مواردی با توجه به نوع و حجم پروژه و ترافیک کاری گروه 1.2.3 پروژه نیاز به زمان بیشتری خواهد بود.
 • پیشنهاد میشود شما همواره حداکثر زمان را در فرم سفارش پیشنهاد دهید تا مناسب ترین هزینه به شما اعلام شود.
 • مشتریان جدید ۱.۲.۳ پروژه می توانند برای حصول اطمینان از کیفیت پروژه انجام شده، ابتدا ۵۰% مبلغ تعیین شده توسط کارشناسان را برای شروع پروژه پرداخت نمایند. پس از پرداخت، کار روی پروژه آغاز می شود. 
 • کلیه پروژه تحویلی در گروه ۱.۲.۳ پروژه به مدت ۴۸ ساعت از زمان تحویل دارای گارانتی هستند، بدین معنی که در صورت وجود هرگونه ایراد یا اشکال مرتبط با سفارش شما، به صورت رایگان و در اسراع وقت اصلاح خواهند شد.

 • پس از ثبت سفارش شما در سیستم یک کد سفارش به آن اختصاص می یابد و یک ایمیل مبنی بر دریافت سفارش برای شما ارسال می شود. دریافت کد سفارش بدین منزله است که سفارش شما به دست ما رسیده و برای کارشناسان گروه ارسال شده است.
 • برای پیگیری سریع تر سفارش، بایستی ایمیل خود را به صورت روزانه بررسی فرمایید. (پوشه spam فراموش نشود، در موارد نادر ممکن است ایمیل ما به این پوشه رفته باشد.)
 • کلیه سفارش ها ظرف مدت حداکثر 24 ساعت پاسخ داده میشوند، در صورت عدم دریافت پاسخ می توانید در محیط کاربری وضعیت پروژه را پیگیری نمایید.
انجام پروژه کامفار - طرح توجیهی

آخرین پروژه های کامفار فروشگاه

برخی از سوالات متداول پروژه کامفار

تعرفه انجام پروژه کامفار چقدر است؟

به طور کلی نمیتوان یک تعرفه خاص برای پروژه های کامفار اعلام نمود، اما معمولا قیمت گذاری بر اساس حجم پروژه و مدت زمان موردنیاز برای تکمیل آن اعلام میشود.

زمان انجام یک پروژه کامفار چقدر است؟

مدت زمان دقیق بر اساس حجم پروژه و خواسته ها و پس از بررسی اعلام می شود.

آیا برای ثبت سفارش و ارزیابی پروژه کامفار بایستی هزینه ای پرداخت کنم؟

خیر، کلیه سفارشها در یک دو سه پروژه رایگان ارزیابی و اعلام هزینه میشوند.

ضمانت منطبق بودن پروژه کامفار با درخواست به چه صورت است؟

پس از تحویل پروژه 48 ساعت زمان بررسی دارید و پس ازین مدت مبلغ برای مجری واریز خواهد شد و در خلال این مدت کلیه اصلاحات رایگان می باشد.

پروژه کامفار از قبل آماده شده هم وجود دارد؟

بله، صدها پروژه مهندسی کامفار از پیش آماده شده در فروشگاه با قیمت مناسب قابل خرید می باشد که بصورت آنی پس از خرید در دسترس خواهد بود.

چطور به عنوان متخصص کامفار مشغول به کار شوم و پروژه بگیرم؟

درصوتیکه در یکی از نرم افزارهای تخصصی رشته کامفار مهارت دارید، میتوانید از صفحه همکاری رزومه خود را ارسال نموده و به عنوان همکار ما مشغول به کار شوید.

کلیه حقوق برای یک دو سه پروژه محفوظ است. هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. 1402-1391
بیش از 30% تخفیف ویژه محصولات آموزشی فروشگاه !ورود به فروشگاه
+